Kalendarium informacji

Aktualności

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii: powiększanie sieci europejskich kontaktów poprzez Networking Village

 • BRWL /
 • 31-01-2019
 • drukuj
 • poleć
 • PDF
Ilustracja do informacji: Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii: powiększanie sieci europejskich kontaktów poprzez Networking Village Komisja Europejska zaprasza podmioty zainteresowane powiększaniem swojej sieci kontaktów oraz interaktywną prezentacją swoich inicjatyw z zakresu energii do ubiegania się o możliwość przewodzenia dyskusji, przedstawienia swojego projektu czy nowych inspirujących pomysłów w przestrzeni Networking Village podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii 2019 w Brukseli. Termin zgłoszeń upływa 25 marca 2019 r.
European Sustainable Energy Week (EUSEW) czyli Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii to cykliczne wydarzenie Komisji Europejskiej, którego celem jest informowanie o inicjatywach i działaniach podejmowane w UE na rzecz efektywności energetycznej i rozwiązań energii odnawialnej. EUSEW ma też za zadanie promowanie najlepszych praktyk, inspirowanie nowymi pomysłami i budowanie współpracy, która ma pomagać w realizacji celów klimatycznych UE.  „Tydzień…” jest wydarzeniem w formie licznych konferencji i debat wysokiego szczebla gromadzącym przedstawicieli UE, przemysłu, nauki, a także decydentów władz krajowych, lokalnych i regionalnych.

Networking Village jest przestrzenią networkingową towarzyszącą warsztatom i seminariom Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii - konferencji politycznej w Brukseli, która w tym roku odbędzie się od 18 do 20 czerwca . Networking Village jest zlokalizowane w budynku Residence Palace tuż przy budynkach KE.

Podmioty zainteresowane powiększaniem swojej sieci kontaktów oraz interaktywną prezentacją swoich inicjatyw z zakresu energii w przestrzeni Networking Village mogą ubiegać się o możliwość przewodzenia dyskusji, przedstawienia swojego projektu czy nowych inspirujących pomysłów. Zaproszenie do ubiegania się o możliwość prezentacji w przestrzeni networkingowej EUSEW skierowane jest do organizacji publicznych i prywatnych. Spośród zgłoszeń Komisja Europejska wybierze te, które nie tylko zaproponują ciekawą tematykę, ale również interaktywną i zachęcającą publiczność do udziału formę prezentacji.

Kwalifikujące się podmioty to m.in. sieci władz krajowych, lokalnych i regionalnych, agencje oraz inne podmioty publiczne, stowarzyszenia przemysłu, NGO pracujące w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, stowarzyszenia konsumenckie,  grupy obywatelskie, MŚP oraz star-up'y. (Nie kwalifikują się przedsiębiorstwa zajmujące się organizacją wydarzeń a także przedsiębiorstwa, których celem jest promocja określonych produktów lub usług).

Wzorem ubiegłorocznej edycji, organizatorzy przewidują możliwość rezerwacji stoiska na Energy Fair w celu interaktywnego przedstawienia nowych pomysłów np. w formie quizów, konkursów, debaty, gry (złóż wniosek tutaj).

Zainteresowani wprowadzeniem swojego projektu/ inicjatywy na kolejny wyższy szczebel i otrzymaniem doradztwa panelu ekspertów ds. energii mogą zaprezentować projekt w przestrzeni przeznaczonej dla Energy Lab (złóż wniosek tutaj)

Z kolei zainteresowani dzieleniem się swoimi spostrzeżeniami i innowacyjnymi pomysłami w formie inspirującej wypowiedzi (np. w  formacie TED talks) mogą zaprezentować je podczas Energy Talks (złóż wniosek tutaj).
 
Termin składania wniosków w ramach Networking Village upływa 25 marca 2019 r.
 
 
Więcej informacji:

EUSEW 2019: zobacz
EUSEW Networking Village: zobacz  
 
 
Źródło: na podstawie informacji o Networking Village ze strony EUSEW www.eurew.eu/about-networking

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • Baner: baner-logotyp-01
 • Baner: baner-logotyp-02
 • Baner: baner-logotyp-05
 • Baner: baner-logotyp-06
 • Baner: baner-logotyp-08
 • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
Otwarta rejestracja na... 15 lat członkostwa... Kolejna możliwość... Komisja przedstawiła...

Otwarta rejestracja na Europejskie Dni Badań i...

15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej:...

Kolejna możliwość udziału w wydarzeniach UE w...

Komisja przedstawiła propozycję budżetu UE na...